Krásná vyhlídka

Večerní procházka na Krásnou vyhlídku 

Typ výletu: Večerní nebo ranní procházka

Náročnost: možno s dětmi, kočárek terénní, schůdné i v zimě

Délka: cca 1,5 - 2 hod / cca 5,5 km

Mapa cesty:     https://mapy.cz/s/2vVQj

Mapa cesta do Rokytnice: https://mapy.cz/s/3tOjj


Když budete mít večer nebo ráno chuť udělat si krátkou procházku a něco hezkého poznat z místního okolí, prohlédnout si původní chalupy, které zde stojí 150 let anebo post moderní architekturu 70 let, pak si udělejte večer tuto krátkou procházku. Procházka začíná nad chatou na cestě, která mizí v lese směrem doleva. Cesta vede většinou lesem s občasným průsekem a výhledem na Jizerské Hory a místní oblast Paseky. První část cesty končí u chaty Osek v místní části Hranice. Zde se cesta otočí o skoro 180 st. a stále stoupá lehce vzhůru. Po chvilce se cesta již skoro narovná a procházíte kolem množství místních stavení a jsou zde krásné výhledy na západ slunce. Dále půjdete kolem křížku a za malou chvilku dorazíte již kolem louky na rozcestí. Cesta vede buď rovně směrem do Rokytnice, ale my se chceme podívat na onu Krásnou vyhlídku. Proto zahnete po asfaltové cestě směrem vzhůru směr Studenov. Po chvilce dojdete k dalšímu rozcestí a Krásné vyhlídce. Zde je lavička, kde si můžete posedět a odpočinout. Zpáteční cesta je již stále z kopce dolů až na rozcestí u lesa, kde se napojíte na příjezdovou cestu k chalupě. Je to opravdu méně náročná procházka, která je krásná při západu slunce, ale stejně tak ráno při jeho východu. Stejně tak je cesta schůdná v zimě a to si vezměte sebou pekáče a cestu dolu si užijte parádní jízdu.

Případně můžete jít směrem do Rokytnice nad Jizerou, což naznačuje druhá mapa, která začíná na horním rozcestí ke krásné vyhlídce.

Doporučení: Vezměte si sebou něco k jídlu a večeři si dejte formou pikniku na lavičce u krásné vyhlídky. Taková večeře na čerstvém vzduchu spojená s utaháním vašich ratolestí vám může připravit půdu pro krásný a ničím/nikým nerušený večer.Fotky z procházky