Muzeum hraček

DETOA

Typ výletu: Autem 

Náročnost: Vhodné i pro děti v kočárku

Délka: 20 Km - 25 min.

Mapa cesty autem: https://mapy.cz/s/3fuiP

Odkaz na stránky: https://www.detoa.cz/

DETOA 1908 - Výroba dřevěných hraček a muzeum nabízí výbornou zábavu v době kdy na horách prší. Hory jsou fajn, ale když venku prší a máte být celý den zavření na chatě, tak vás to přestane za pár hodin bavit, děti vám lezou po hlavě a tak je ideální čas vyrazit někam za zábavou. Detoa je 110 let stará fabrika, která se specializuje na výrobu hraček ze dřeva. Samotná fabrika je architektonickým skvostem, protože kde jinde můžete vidět parník na potoku. Více se dozvíte v komentované prohlídce závodu, kterou se dostanete o desítky let zpět časem. Výroba zůstává být bez větších technologických změn a tak uvidíte jak se hračky vyráběli před desítkami let. 

Po prohlídce se můžete zajít podívat do místního obchodu, kde nakoupíte hračky pro děti a hlavně si můžete koupit pytlíček s kazovými součástkami a dát průchod své fantazii v místních dílničkách. Pro děti je to velký zážitek, když se můžou patlat v bílé lepící pastě a ještě si svůj výrobek mohou vzít domu. My co sem jezdíme každý rok, máme doma už pěknou výstavku :-)

Je zde i malá kavárna pro klidné posezení. Parkoviště kousek za vchodem do budovy. 

Doporučení: Při cestě zpět se můžete stavit vykoupat ve vnitřním bazénu Hotelu Příchovice. Velmi hezký bazén a vířivka vám a dětem udělá určitě radost.

Odkaz bazén: https://www.hotelprichovice.cz/cz/ubytovani/vybaveni-hotelu/kryty-bazen_119

DETOA - muzeum hraček

Sem vložte podnadpis