Kam na lyže

Rokytnice nad Jizerou nabízí sama hned několik možností lyžování a v okolí je mnoho dalších lyžarských středisek. Když pominu východní Krkonoše s Špindlem a Pecí, které jsou zbytečně daleko, tak v okolí chaty je hned 6 velkých středisek. Zde tedy malý přehled a půjdeme hezky od nejbližšího vleku.

Vlek Pašák:

Odkaz: https://www.penzion-rokytnice.cz/lyzarsky-vlek-pasak.html

Vlek je v podstatě hned pod chalupou a nabízí malou pomu a ideální kopec pro děti. Horní část je trochu prudší, ale nic co by děti nezvládly. Bývá i večerní lyžování.

Vleky Studenov:

Odkaz: https://www.skiareal-rokytnice.cz/skiareal/skiareal-studenov/

Již plnohodnotné lyžařské středisko, které je v podstatě za kopcem. Pokud se chcete ráno projít v lyžařských botách, tak na sjezdovku dojdete pěšky. 

Odkaz na cestu:  https://mapy.cz/s/fabetuluzo

Ale s dětmi doporučuji sednout do auta a za 3 min. jste pod vlekem. Je zde mnoho variant lyžování, lyžařská školka a opravdu moc hezký velký kopec. Středisko však nedisponuje sedačkovou lanovkou a umělým zasněžováním. Ze sjezdovky dojedete na lyžích až k chalupě.

Vleky Lysá Hora:

Odkaz: https://www.skiareal-rokytnice.cz/

Asi naše nejznámější středisko, které disponuje nejdelší sjezdovkou v ČR. Je zde několik variant lyžování, sedačkové lanovky a mnoho menších vleků. Zasněžování prodlužuje sezonu a lyžování je v podstatě 100%!

Vleky Paseky:

Odkaz: https://www.skipaseky.cz/cs/

Velice pěkné středisko se sedačkovou lanovkou, které je podle mě ideální pro děti. Kotva, poma, sedačka, prostě všechno co potřebujete proto, aby jste se dostali na kopec! Autem jste na parkovišti za 10 min.

Ski Kamenec - Jablonec nad Jizerou:

Odkaz: https://www.skikamenec.cz/

Menší středisko hned vedle v Jablonci nad Jizerou. Pěkná sjezdovka kousek od chalupy. Hlavní vlek kotva, parkování u vleku.

Ski Šachty - Vysoké nad Jizerou:

Odkaz: https://www.skisachty.cz/

Moc hezké lyžařské středisko ideální pro rodiny s dětmi. Lyžařská školka hned u parkoviště. Tento vlek využíváme hlavně na večerní lyžování, kdy se startuje v 18:00 a končí ve 21:00.

Přímo od chaty můžete vyrazit na běžkách anebo si udělat závody na bobech hned vedle chalupy!
Foto lyže