Restaurace KOREJ

Restaurace U Zastávky

Typ výletu: Autem / nebo pěšky 

Náročnost: Vhodné i pro děti v kočárku

Odkaz cesta pěšky: https://mapy.cz/s/codofojajo

Odkaz cesta autem: https://mapy.cz/s/laradovola

Odkaz restaurace: https://www.korej.cz/restaurace-rokytnice-nad-jizerou-krkonose

Tip na výlet: https://mapy.cz/s/gagevezeru

Cesta není vhodná pro kočárek, pouze sportovní variantu!

Pokud se chcete v Rokytnici najíst, tak mohu doporučit restauraci U Zastávky. Nabídka jídel uspokojí jistě každého a poměr kvalita versus cena je velmi dobrá. Majitelé si vše dělají sami a tomu i odpovídá kvalita jídla a servisu. 

Do restaurace můžete dojít jak pěšky, tedy cca 3 km a udělat si tak procházku nebo autem, při cestě na výlet nebo z výletu. Pokud budete mít zájem o dovoz jídla až na chalupu, tak vám pan majitel rád vyhoví i s tímto požadavkem.

No a když budete mít chuť, tak můžete navštívit MUSIC CLUB Korej, který je součástí domu a večer si udělat pěknou párty :-)

Odkaz: https://www.korej.cz/music-club-rokytnice-nad-jizerou

Pokud budete chtít vyběhat nabrané kalorie obědem v restauraci, tak se můžete na chatu vrátit menším okruhem, kdy mapu najdete v odkazu "tip na výlet"

Cesta vede zpět na náměstí, kde se vedle pekárny "Náš Chléb" napojíte na "Kostelní cestu", která vás přes louky a lesy dovede na rozcestí na Kostelní cestě. Zde se dáte směrem na vrchol hory Studenov, kde najdete stále otevřené Bistro Studenov, takže se můžete po výšlapu i občerstvit. No a v podstatě bude již jen na vás, zda se dáte z kopce dolů zpět na chaloupku nebo si ještě vyšlápnete třeba k Janově Skále.

Cesta: 6,6 km z toho zhruba polovina do kopce a druhá z kopce 

Náročnost: mírně obtížná, hlavně díky převýšení, ale děti zvládnou v pohodě

Po cestě najdete naučnou stezku s otázkami pro děti. Užijte si výlet!