Mumlavské vodopády

Sem vložte podnadpis

Typ výletu: Autem za přírodou

Náročnost: Záleží na zvolené trase / kočárek ANO

Délka: 2 hod - celý den

Mapa cesty autem: https://mapy.cz/s/2BW6A

Tento výlet řadíme mezi naše velmi oblíbené a v podstatě je zde několik možností jak si zde užít celý den s dětmi anebo vyrazit na pořádný výšlap. Teď se však budu věnovat jen blízkému okolí kolem Mumlavských vodopádů. K přiblížení použijeme auto, který dojedeme dle v mapy v popisu. Doporučuji zaparkovat na neplaceném parkovišti hned u vstupu na most přes silnici. Těsně před mostem zahnete doprava na malou silničku a následně je parkoviště po levé straně. Parkování povolené a zdarma. Místo je ideální, protože jste hned u stezky směrem k Mumlavským vodopádům. 

My s dětmi (6 a 9) rádi procházíme přes Liščí stezku, na kterou odbočíte doprava kousek za mostem. Je to krátká stezka, kde musí děti plnit úkoly a jde hlavně o fyzickou a manuální zručnost. Běhání přes kládu, šplhání a lezení po kamenech, ale nic těžkého a rodiče se mohou zapojit. Ze stezky se můžete buď vrátit zpět na hlavní asfaltovou silnici anebo na konci stezky přejít přes most vedoucí přes Mumlavu a zahnout doleva. Lesní stezkou dojdete přímo k vyhlídce na Mumlavský vodopád. Dále se můžete dle chuti po občerstvení v kiosku Liščí bouda, které je přímo nad vyhlídkou vrátit po asfaltové silnici k parkovišti.

Liščí stezka: https://mapy.cz/s/2BWdV

Nejlehčí varianta pro rodiny s kočárkem je vyrazit od parkoviště po asfaltové cestě až k občerstvení Liščí bouda. Mají zde dobré domácí koláče a občerstvení je přímo nad Mumlavskými vodopády. Cesta je po široké asfaltové cestě a tak i cesta s kočárkem je bez problémů. Cestou narazíte na malé hřiště, kde se s dětmi určitě zastavíte. Od parkoviště je to k vodopádům cca 1 km a tak se jedná o velmi lehkou procházku. 

Cesta k vodopádům: https://mapy.cz/s/2BWDs

Pokud si budete chtít udělat delší procházku, tak doporučuji jít podél Mumlavy až k odbočce na Krakonošovu snídani. Opět díky asfaltové silnici není problém vyrazit s kočárkem. Po cestě najdete mnoho míst, kde si můžete odpočinout u řeky. Krásná místa, kde v kamenech jsou takzvaná čertova oka. Kolem řeky jsou zajímavé popisky, které stojí za to si přečíst. Cestou si můžete udělat piknik. Zpáteční cestu můžete zvolit buď stejnou anebo si procházku prodloužit přes Rýžoviště. Vyjdete skoro u zaparkovaného auta. První varianta je cca 10 km a kolem Rýžoviště cca 15 km.

Cesta tam a zpět: https://mapy.cz/s/2BXi6

Cesta kolem Rýžoviště: https://mapy.cz/s/2BXmC

Doporučení: Vyberte si co vám bude nejlépe vyhovovat. V Harrachově je mnoho zajímavých aktivit pro děti. Více se budu snažit popsat v dalším článku.

Mumlavský vodopád a okolí