Harrachov

Sem vložte podnadpis

HARRACHOV

Rekreační středisko kousek od Polských hranic, které zná v podstatě celá republika. My ho máme rádi hlavně díky mnoha aktivitám pro naše děti a tak trochu ho zneužíváme. Díky vzdálenosti 10 min. autem od naší chaty se zde rád pobavíme a pak se rádi vrátíme zpět na klidnou chalupu v Rokytnici. Prostě Harrachov je oblíbený a tak je zde dost lidí, což úplně nemusíme. 

Záložku bych pojmul jako takový souhrn věcí, které je možné v Harrachově zažít a to hlavně věcí, které máme vyzkoušené. Postupně se bude určitě doplňovat a některé záložky se budou asi duplikovat v jednotlivých sekcích, ale tady najdete vše pro přehlednost na jednom místě.

Harrachov má také slušné stránky, kde určitě najdete další možnosti jak strávit volný čas:

Odkaz: https://www.harrachov.cz

Výlety

V Harrachově je mnoho možností výletů a každý si je může uzpůsobit dle svých možností. Všechny varianty zde nebudu ani rozepisovat, ale jen těch pár opravdu hezkých.

Lanovka na Čertovu horu

Asi největší atrakce, která láká jak v zimě tak v létě. Vytáhnete se na vrchol lanovkou a pak můžete dělat výlety jak po hřebenech, tak třeba jít zpět do Harrachova. Variant je mnoho a určitě si najdete tu svojí. Mohu doporučit třeba okruh na Janovu skálu, pak přes Studenov kasárny a zpět dolu přes Rýžoviště. Myslím, že i ideální procházka pro menší děti.

Odkaz lanovka: https://www.skiareal.com/cz/leto/ski-areal-harrachov/

Odkaz cesta: https://mapy.cz/s/modonejego

Procházka od centrálního parkoviště

Ideální procházka s rodinou a kočárkem, kdy zastavíte na Centrálním parkovišti nebo u Bistra pod Mumlavou a projdete centrum města, děti si koupí zmrzlinu a vy pak krásnou cestou mimo hlavní silnici se vrátíte zpět k autu. Cestu si můžete zpříjemnit na několika místech dobrým jídlem a to třeba v Bistru pod Mumlavou nebo vyzkoušet Bistro Mumlava, u kterého cesta v podstatě končí.

Odkaz na cestu: https://mapy.cz/s/bezujupeso

Odkaz na Bistro pod Mumlavou: https://www.facebook.com/Bistro-Pod-Mumlavou-104913935644856/

Odkaz na Bistro Mumlava: https://mumlavaresort.cz/bistro/uvod/

Procházka Anenským údolím

Pokud chcete poznat místní architekturu od původních staveb až po divoké sedmdesátá léta, tak procházka Anenským údolím bude přesně ta pravá. Jednak se zde určitě hezky projdete a za druhé najdete moc hezká místa. Vše můžete proložit i nějakou zábavou a to třeba jízdou na místní bobové dráze nebo vyslat děti do lanového parku. Jen pozor na ceny, které jsou z mého pohledu již trochu nadsazené. Začátek procházky berme z centra města kolem lanovky na Čertovu horu a dále pak dolů do Anenského údolí. Procházku zakončíte zpět v centru nebo tam kde se vám to bude hodit.

Odkaz cesta: https://mapy.cz/s/metevecasa

Bobová dráha a lanový park: https://www.bobovka.cz

Atrakce v Harrachově


Harrachov disponuje asi nejlepší koncentrací zábavy a to jak v zimě, tak v létě. Opravdu se zde nebudete nudit a děti si najdou určitě mnoho variant zábavy. Co má Harrachov jako jeden z mála je koupaliště. Ale pozor, je to ledárna :-) Ale zase čistá průtoková voda. Hned u koupaliště jsou tenisové kurty a minigolf. U lanovky je horolezecká stěna, obří houpačka, tříkolky a mnoho dalšího. Prostě si každý najde to svoje.

Koupaliště s minigolfem - hezké místo, kiosek ve standardu ČR, čistá, ale studená voda a možnost minigolfu. Hned vedle jsou také tenisové kurty.

Odkaz: https://www.harrachovcard.cz/leto/koupaliste

Ostatní aktivity - Je jich opravdu mnoho a tak nebude vypisovat a dávám odkaz na stránky, kde jsou již všechny popsány. Sami máme vyzkoušená Verticalpark pod parkovištěm v centru, kde je horolezecká stěna, obří houpačka a trampolína. Ostatní atrakce máme také vyzkoušené a najdete zde všechno co potřebujete na několik týdnů dovolené.

Odkaz: https://www.harrachovcard.cz/leto/ostatni-aktivity

Jídlo v Harrachově

Najíte se zde také velmi dobře a to hned na několika místech. Aktuálně jsem objevili Bistro pod Mumlavou, takový StreetFood a byli jsme spokojeni. Nicméně jsou zde i běžné restaurace, pizzerie, takže si vybere každý.


Bistro pod Mumlavou: Opravdu zajímavý projekt, kdy pan majitel je srdcař a podle toho taky všechno vypadá! Doporučuji!

Odkaz: https://www.harrachovcard.cz/leto/ostatni-aktivity

U Studny: Velmi dobrá kuchyně středoevropského typu, kde si každý vybere.

Odkaz: https://pensionustudny.cz

Restaurace Za Pecí: Velmi útulná restaurace se zajímavými deserty, ale i ostatním jídlem

Odkaz: https://zapeciharrachov.cz

Pizzeria Restaurace Verde Rosa - výborná pizza, saláty, kafe a to v samém centru Harrachova s venkovním posezením.

https://www.verderosa.cz/restaurant

Mumlava Bistro: Zajímavý koncept samoobslužné restaurace s kvalitním jídlem.

https://mumlavaresort.cz/bistro/uvod/

Srub u Lišáka - takové české bistro u Mumlavských vodopádů. Dobrá zelňačka jinak žádná zážitková gastronomie. Smažený sýr, klobása.....spíš zastávka z nostalgie

https://mapy.cz/s/lulozudele