Koupaliště - Studenov

Koupaliště - Studenov

Délka cesty - 3 km bez sjezdu ze Studenova

Obtížnost - lehká

Kiosky: Studenov - https://mapy.cz/s/depehocada

Odkaz na cestu: https://mapy.cz/s/jufoharune

Odkaz na skiareál Koupaliště: https://www.apartmany-udatny.cz/cz/skiareal

Tuto procházku bych klidně bral jako variantu pro děti nebo začátečníky. Délka cca 1,5 hodiny s vidinou teplé kulajdy u Studenovského kiosku a pak sjez po sjezdovce je prostě ideální i pro začátečníky. Přitom jdete moc hezkou cestou lesem, kolem chaloupek a přitom po relativně projeté cestě. Nebrodíte se tedy nikde v hlubokém sněhu nebo na ledu a tak i děti nebudou remcat a vy nebudete mít výčitky, že jste jim skialp hned na začátek znechutili. 

Případně můžete dětičky dát do školičky lyžování na vleku Koupaliště a do dvou hodin než jim skončí lekce, tak jste zpět. V případě, že děti dáte do školičky, tak můžete využít jejich parkoviště. V případě, že zde děti mít nebudete, tak využijte hlavní parkoviště nad hřbitovem. Cesta začíná hned stoupáním lesní cestou, která pak vyjde z údolíčka na louku s chaloupkami a dále pokračuje přes kratší travers až k hlavní cestě na Studenov. 

U bývalých kasáren si můžete dát něco dobrého a buď se vrátit po sjezdovce Studenov zpět nebo si třeba výlet ještě prodloužit až k Janově skále. Nicméně celá cesta se dá kombinovat libovolně a to třeba sjezdem až k naší chalupě. Pokud tedy máte někoho kdo vám odveze auto z parkoviště.