Havírnou na Štěpánku

Sem vložte podnadpis

Typ výletu: Celodenní pěší výlet

Náročnost: možno s dětmi, kočárek sportovní do hor, kolo

Délka: 18 km - trvání cca 8 hodin (možno zkrátit autem)

Odkaz na cestu: https://mapy.cz/s/casonevafa


Trochu náročnější výlet s pěkným převýšením, ale moc hezkou krajinou s krásnými výhledy. Můžete jít od chaty nebo zvolit variantu nechat auto na stejném místě jako při výletě cestou Planýrkou.

Odkaz na parkování: https://mapy.cz/s/mojemuzulo

Cesta tedy vede do Vilémova přes most, kolem starého mlýna a pak od místa parkování auta cestou vlevo do kopce. Následně stoupáte údolím Havírenského potoka kolem krásných chaloupek až k malému vodopádu (nenápadná cestička k Havírenskému potoku). Následně dorazíte na krásnou náhorní plošinu s několika chaloupkami. Dostanete se pak na rozcestí kde již po asfaltové cestě půjdete pod lyžařskými vleky Paseky až na rozcestí k hospůdce Prdek ( www.prdek.cz ), kde se můžete občerstvit před výšlapem k rozhledně Štěpánka.

Pokud zvládnete vytlačit kočárek do prvních kopců na Havírně, tak potom to již k rozhledně zvládnete bez větších problémů. Lestní cesta je dobře schůdná.

Více o rozhledně najdete zde: https://www.korenov.cz/infostepanka.html

Výlet je opravdu na celý den a doporučuji zkombinovat s autem, které necháte na Havírně. Ale pro velké sportovce bude určitě velká výzva vyjít si po celém dni kopec z Vilémova na chajdu.


Havírna - Štěpánka

Sem vložte podnadpis