Rozhledna Maják Járy Cimrmana

Sem vložte podnadpis

Typ výletu: Autem nebo na kole

Náročnost: Autem velmi malá na kole větší výlet

Délka: cca 12 km / 15 min. autem nebo 10 km /1h 20 min. na kole

Mapa cesty autem: https://mapy.cz/s/36t2B

Mapa cesty na kole: https://mapy.cz/s/36t2W

Odkaz na stránky: https://ucapa.eu/cz/muzeum/prehledne-informace.html

Něco málo z technických dat:

  • Výška rozhledny po korouhev: 25,6 m
  • Výška rozhledny po zastřešení: 20,7 m
  • Podlaha vyhlídkové plošiny ve výši: 18,0 m
  • Vnější průměr rozhledny: 4,7 m

Základna Majáku je ve výši 785 m n.m., vyhlídková plošina ve výši 803 m n.m. Jedná se tedy téměř jistě o nejvýše položený maják světa - další z Mistrových geniálních vizí se po sto letech naplnila.

Hezký a myslím nenáročný výlet na rozhlednu s přidanou hodnotou a to muzea našeho velikána a myslitele Járy Cimermana. Děti asi nebudou moc tušit o koho jde, ale rodiče si jistě vzpomenou. Ani na kole nejde o nějak dlouhý výlet, jen musíte počítat s pořádnou porcí převýšení. Prostě na horách se na kole jezdí hůř. Rozhledna je součástí pensionu a restaurace a má jistě své neopakovatelné kouzlo. Krásný výhled je zajištěn! Po prohlídce muzea a rozhledny se můžete projít po takové přírodní stezce, která oklikou vyústí u parkoviště v horní části nad rozhlednou.  Stezka byla za poslední roky hodně vymazlená, je zde hodně atrakcí pro děti, je možné si půjčit kuličku a po cestě si dát závody v dřevěné dráze. Je zde velké dětské hřiště, kde si můžete udělat krásné odpoledne s piknikem. Nebo si zapůjčit Freesbee a zahrát si létající golf na 8 jamkách. Případně si můžete udělat ještě výlet na druhou rozhlednu a to Štěpánku, která je nedaleko.

Odkaz Štěpánka: https://mapy.cz/s/36t7j

Co můžeme doporučit je na začátku jednak restaurace U Čápa a dále také nová kavárna Na Plechu. Jak jídlo v restauraci, tak káva v kavárně je super! Jen restaurace bývá poměrně obsazená!

Odkaz restaurace: https://www.ucapa.eu/cz/restaurace-u-capa.html

Odkaz kavárna: 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=117920807189278&id=102842798697079

Doporučení: Při horším počasí se můžete stavit vykoupat ve vnitřním bazénu Hotelu Příchovice. Velmi hezký bazén a vířivka vám a dětem udělá určitě radost.

Odkaz bazén: https://www.hotelprichovice.cz/cz/ubytovani/vybaveni-hotelu/kryty-bazen_119Rozhledna Máják

Sem vložte podnadpis