Bistro pod Mumlavou

Bistro pod Mumlavou

Typ výletu: Autem / nebo pěšky přes Studenov a Čertovu horu

Náročnost: Vhodné i pro děti v kočárku

Odkaz mapa bistro: https://mapy.cz/s/pukakuvoca

Odkaz cesta autem: https://mapy.cz/s/cocedohoza

Odkaz cesta pěšky: https://mapy.cz/s/kegunesuge

Parkování: https://mapy.cz/s/pukakuvoca

(za bistrem je parkoviště, které je o cca 40 kč (160,- Kč) na den levnější jak centrální parking)

Facebook: https://www.facebook.com/Bistro-Pod-Mumlavou-104913935644856/


Pokud chcete vybočit z konvenčního jídla v Harrachově, kdy neříkám, že se zde nedá dobře najíst, ale prostě máte rádi takový ten styl StreetFood, tak jste na správném místě. 

Bylo to jako zjevení, pod autobusovým nádražím se objevilo něco, na co nejsme v těchto končinách zvyklí. Malý kiosek s pár stolečky z palet, nabídka polévky, rychlých sendvičů, burgerů a dobrého kafe......hmmm, v Harrachově? Tak jsem zaskočili na kafe a když kafe bylo dobré, tak jsme dostali prostě hlad. Zatím vyzkoušen sendvič s kuřecím masem a salátem a za nás moc dobře vyvážené chutě. Nabídka je však široká a hlavně majitel je fajn chlapík co má asi svoje řemeslo velmi rád, protože jak jinak si vysvětlit, že má otevřeno od rána od 8:00 klidně do půlnoci, je zavřený v budce 4x5m a ještě se na vás přes okénko směje.....asi ho to prostě baví a je hlavně svým pánem. 

Za kioskem provozuje ještě parkování, takže zde můžete nechat svého plechového miláčka na celý den a to v podstatě s dohledem.

Kiosek má být dle info otevřen i v zimě, takže po lyžích se sem dá zajít na nějaký drink nebo jídlo. Třeba já se už těším, až se vydám na Skialpech od nás z chaty do Harrachova a zajdu na něco fajného k jídlu a pití....jako i cesta je cíl, ale cíl v podobě dobrého žvance je pro nás pány v letech ta nejlepší odměna :-)

Dorazit tedy můžete buď autem nebo si udělejte výlet pěšky od chaty. Cesta tam můře vést přes Studenov a Rýžoviště a zpět se nechte vytáhnout lanovkou na Čertovu horu a přes Janovu skálu dorazíte na chatu.

Odkaz cesta zpět: https://mapy.cz/s/dacubojuro

Odkaz na lanovku: https://www.lanovka-harrachov.cz/cenik/

Takže určitě doporučuji!!!