Chata - Studenov

Chata - Studenov

Začátek cesty - Chata na horách

Délka cesty - 3,6 km stoupání

Obtížnost - základní, vhodné pro děti od 10 let

Občerstvení - ANO Kasárny Studenov

Odkaz na cestu: https://mapy.cz/s/cekeradego

Tento výšlap bych nazval jako základním pro poznání blízkého okolí a nezabere vám více jak 2 hodiny. Klidně můžete jít s dětmi, aby si vyzkoušeli co to vlastně ten skialpinismus je a jestli je to bude bavit. V nejhorším je pošlete na lyžích zpátky na chalupu, kam určitě trefí :-)

Tento výšlap bych řekl je také takovým základním, ze kterého se dá dělat několik jiných variant a dle nálady a stavu fyzičky si můžete výšlap prodloužit. 

Start je tedy u naší kolny, ze které vytáhnete lyže a dáte si je rovnou na nohy, což je sakra paráda :-) Pak přes louku stoupáte vzhůru k lesu. Mapy.cz chtějí zásadně cesty a tak berte navigaci trochu z rezervou. Šlapat můžete v podstatě rovnou vzhůru za nosem. Na rozcestí Na Zlaté vyhlídce se již dáte po stopách ujetých od rolby a brzy se dostanete na sjezdovku Studenov. Zde najdete onu vrstevnicovou cestu, která stoupá přes sjezdovku až k bývalým kasárnám. Tady je výborný bufet, kde dělají super polévky na zahřátí! No a až se zahřejete, tak můžete sundat pásy a dojet zase až k chalupě. 

Nicméně je zde mnoho možností, jak si cestu prodloužit, tedy pokud budete mít dost sil. Více možností v dalších záložkách.

Při zpáteční cestě doporučuji nevracet se zpět po úzké lesní cestě, která vyústí na sjezdovku, kdy i pro děti plužení není zrovna ideální. Za bufetem jděte kousek směr Janova skála a pak uhněte doleva, kde je Krkonošská magistrála. Nechte si ještě na lyžích pásy! Za cca 300 m dojdete na konec lanovek Studenov a zde po sjezdovce zhruba do její půlky pohodlně sjedete. Pak odbočíte doprava směr chalupa. 

Jako třeba večerní výšlap se západem slunce je to značka ideál!!!