Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice je specifická v mnoha směrech. V zimě velmi oblíbená díky lyžování, ale v létě velmi klidná. Asi díky tomu, že zde není tolik atrakcí pro děti i dospělé. Nicméně v posledních letech se to určitě začalo zlepšovat a ty nejdůležitější věci najdete na této stránce. Osobně jsem za klidnou Rokytnici velmi rád, protože třeba přeplněnou Pec nebo Špindl opravdu nemusím.

Výlety

Vyhlídka Na Stráži - velmi hezká procházka, kde si můžete přizpůsobit její délku dle chuti a možností

https://www.chatanahorach.com/vyhlidka-na-strazi/

Havírnou na rozhlednu Štěpánka - může být jako celodenní výlet, trochu náročnější

https://www.chatanahorach.com/havirnou-na-stepanku/

Cesta Planýrka - celodenní výlet, možné zkrácení autem na Havírnu

https://www.chatanahorach.com/cesta-planyrka/

Huťský vodopád - hezký výlet jak od chaty, tak možno dojet do Rokytnice autem

https://www.chatanahorach.com/hutsky-vodopad/

Do Harrachova a zpět - celodenní výlet i na kole

https://www.chatanahorach.com/do-harrachova-a-zpet/

Večerní procházka - oblíbená procházka kolem chalupy

https://www.chatanahorach.com/vylety-pesky/

Jizera - jak na procházku k vodě, tak i ke koupání

 https://www.chatanahorach.com/jizera/


Atrakce v Rokytnici


Úplně velký seznam atrakcí zde nebude, protože v Rokytnici toho prostě ani moc nenajdete, ale pár věcí k vyzkoušení zde jistě je.

Lanovka Lysá hora - I když v letním měsících jezdí je přibližovací lanovka na chatu Lovčenku, tak vám v cestě na vrchol určitě pomůže. Také zde můžete dělat nespočet výletů. Také se zde v podstatě soustředí většina atrakcí, které můžete v Rokytnici vyzkoušet a to:

- lanový park

- bikepark

- půjčovna kol

- horské koloběžky

https://www.skiareal-rokytnice.cz

Lanový park - máme vyzkoušeno a to hned několikrát a můžeme určitě doporučit. Osobně jsem také zkusil a je to zábava i pro dospělé. Poznat své limity, strach z výšek a taky trochu šikovnost při zdolávání překážek. Na výběr jsou dvě trasy a to krátká a dlouhá a na konci se můžete projet po ZIPLINE, tedy asi 200 m dlouhým přejezdem. Zábava tak na dvě hodiny, u vstupu na trasu je občerstvení pro ty, co chtějí zůstat nohama na zemi. Děti od 130 cm mohou jít trasu již sami.

https://www.lanovypark-rokytnice.com

Kde se najíst


Restaurace U zastávky & MUSIC Club KOREJ - Normální hospůdka s poctivou a dobrou kuchyní, kde si vybere každý. Jídla dělají i sebou. No a pokud si budete chtít večer užít nějakou tu zábavu u baru, tak je můžete také navštívit.

https://www.korej.cz

CAFÉ Restaurant & MUSIC Club KINO - Velmi slušné jídlo a příjemné posezení s milou obsluhou. Restaurace přímo na náměstí a tak zde můžete zajít třeba jen na kafe.

https://www.rokytnice.com/cs/restaurace/cafe-restaurant-music-club-kino

Legendární music bar ŠNEKOLEND - toto je opravdu legenda, kterou jsem navštěvoval ještě jako malý kluk. Aktuálně jsem dlouho nezkusil, ale asi se tam brzy zase vypravím na obhlídku :-)