Vyhlídka na Stráži

Vyhlídka na Stráži

Typ výletu: Autem možno i pěšky z chaty

Náročnost: Vhodné i pro děti v kočárku

Délka jízdy autem: 3,6 km 7 min.

Délka cesty pěšky: 1,8 km - 37 min z rozcestí a 5,4 km - 2 h z chaty

Mapa cesty autem: https://mapy.cz/s/jemesobuge

Mapa cesty: https://mapy.cz/s/fuzujonuho

Mapy cesty z chaty: https://mapy.cz/s/nebapumaju

Odkaz na oficiální stránky: https://www.hlidkanastrazi.cz/#hlidka-na-strazi

Nově otevřená vyhlídka na Stráži nabízí krásný výlet, který můžete pojmout hned několika způsoby. Vždy však dorazíte na krásné místo, které vyloženě vybízelo k vybudování nějaké hezké vyhlídky. No a myslím, že se povedlo skloubit moderní vnímání, tak zachovat ráz krajiny. Vyhlídka se skládá s celkem 4 plošin, které nabízí úchvatné výhledy na město Rokytnici a širé okolí. Vyhlídky mají i své jméno a to LIŠKA, MEDVĚD, OVCE a HORNÍK.

Možností jak se sem dostat máte několik. Buď si chcete udělat kratší procházku a dojedete autem na rozcestí, jak uvedeno v odkazu. Odtud vede asfaltová cesta, mírně do kopce, která se pak v lese změní na lesní cestu. Poslední část je již trochu více do kopce, ale se sportovním kočárkem dojedete na místo určení. Cesta má 1,8 km a tak si můžete udělat třeba jen večerní procházku na krásný západ slunce nad vyhlídkou. 

Pokud máte více času, tak můžete vyrazit z chaty pěšky a spojit výlet s obědem v místním "Kině" na náměstí. Ale jedna cesta bude již trvat 2 hodiny a jde se i po lučních cestách. 

Nicméně jde o velmi hezký výlet po přilehlém okolí s krásným zakončením na velmi zajímavém místě. A dá se tam chodit i v zimě!!